O projekcie
Widzimy pilną potrzebę przeciwdziałania negatywnym skutkom wywołanym przez pandemię Covid-19, w szczególności konsekwencjom zaniechania lub ograniczenia działań terapeutycznych. Chcemy objąć pomocą psychologiczną osoby, które na tym tle doświadczają problemów ze zdrowiem psychicznym wiążących się z lękiem, stresem i napięciem objawiającym się pod postacią somatyczną i utrudniającym normalne funkcjonowanie. Wsparcie udzielane jest przez psychologów za pośrednictwem bezpłatnego i anonimowego telefonu wsparcia oraz poradni mailowej. Dodatkowo organizowane będą zdalne grupy wsparcia porady psychologiczne oraz terapia indywidualna.
W ramach projektu prowadzimy bezpłatne wsparcie psychologiczne w formie:
- Konsultacji telefonicznych pod numerem telefonu (22) 122 80 96 (w poniedziałki środy i piątki w godzinach 18- 20)
- Porad mailowych pod adresem pomoc-(at)-psycholog-dla-ozn.pl
- Terapii indywidualnej w formie spotkań on-line
- Grup wsparcia (w grupach 6-10 osób) w formie spotkań on-line
- Porady psychologiczne i doradztwo zawodowe
Konsultacja telefoniczna pozwala udzielić osobie zainteresowanej informacji, instrukcji i wyjaśnień dot. zjawiska psychologicznego (np.: silnego lęku, ataku paniki, depresji, myśli samobójczych) a także umożliwia pokierowanie osoby w zakresie dalszych czynności związanych z ochroną zdrowia psychicznego.
Wsparcie telefoniczne pozwala osobie dotkniętej problemem natury psychicznej łatwiej poradzić sobie z daną dolegliwością. Człowiek objęty wsparciem ma poczucie, że nie pozostaje sam ze sobą w trudnej sytuacji życiowej, na przykład w zakresie radzenia sobie ze stresem a także zostanie poinformowany o konkretnych metodach radzenia sobie w kryzysie psychicznym.
Terapia daje możliwość leczenia konkretnych zaburzeń psychicznych oraz pracy nad różnorodnymi trudnościami natury psychicznej
Grupy wsparcia prowadzone w formie spotkań video są kolejną formą pracy z osobami doświadczającymi problemów psychicznych. Daje ona możliwość wymiany doświadzeń i wsparcia w grupie osób przeżywajacych podobne trudnosci. W trakcie spotkań psycholog uczy sposobów radzenia sobie z lękiem i prowadzi psychoedukacje.
Kto może skorzystać z pomocy?
- osoby z niepełnosprawnościami na różnym tle doświadczające nadmiernego lęku,
- osoby z grupy ryzyka w związku z występowaniem koronawirusa,
- osoby o skłonności do nadmiernego przeżywania lęku,
- osoby starsze i samotne,
- osoby z trudną sytuacją finansową, których nie stać na korzystanie z płatnej pomocy psychologicznej,
- wszyscy, którzy z róznych powodów nie mogą skorzystać z tradycyjnej, stacjonarnej opieki psychologicznej.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Bezpłatne i anonimowe wsparcie psychologiczne realizowane zdalnie, przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością doświadczających problemów psychicznych wiążących się z lękiem.
DOFINANSOWANIE
298 370,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ
298 370,00 zł
Jeśli chcesz wesprzeć nasz projekt skontaktuj się z nami